• امروز : شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۲
 • برابر با : Saturday - 23 September - 2023
10
یادداشت روز؛

اشتباهات بازاریابی که هتلداران در سال 2021 باید از آن اجتناب کنند

 • کد خبر : 669
 • ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
اشتباهات بازاریابی که هتلداران در سال 2021 باید از آن اجتناب کنند
در عصر تکنولوژیک فعلی، تبلیغات بصری و مرتبط با هتل باید مرکز استراتژی بازاریابی شما باشد. عملیات بازاریابی در هتل منجر به افزایش دسترسی، جذب میهمانان بیشتر و افزایش درآمد خواهد شد. با وجود مزایای ناشی از این امر، تنها تعداد معدودی هتل دارای استراتژی بازاریابی برنامه ریزی شده هستند و سایرین اشتباهات اجتناب ناپذیری همراه با لطمه به اعتبار و شهرت مرتکب خواهند شد. اکنون بیایید چند اشتباه رایج در بازاریابی را بررسی کنیم.

اشتباهات بازاریابی که هتلداران در سال 2021 باید از آن اجتناب کنند

حوادث سال 2020 تمامی هتل های صنعت را نشانه گرفت. در حال حاضر اجرای یک استراتژی قوی بازاریابی در هتل ها بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. طبق مطالعه اخیرHubSpot ، هفتاد درصد مشاغل در حال سرمایه گذاری بر استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند. در عصر تکنولوژیک فعلی، تبلیغات بصری و مرتبط با هتل باید مرکز استراتژی بازاریابی شما باشد. عملیات بازاریابی در هتل منجر به افزایش دسترسی، جذب میهمانان بیشتر و افزایش درآمد خواهد شد. با وجود مزایای ناشی از این امر، تنها تعداد معدودی هتل دارای استراتژی بازاریابی برنامه ریزی شده هستند و سایرین اشتباهات اجتناب ناپذیری همراه با لطمه به اعتبار و شهرت مرتکب خواهند شد. اکنون بیایید چند اشتباه رایج در بازاریابی را بررسی کنیم.

 • نبود استراتژی بازاریابی هتل به صورت متمرکز و واقعی

بازاریابی دیجیتال یکی از روش های پربازده جهت خلق فروش است. اما، اکثریت شرکت ها بدون برنامه ریزی دقیق و مرتبط با بازاریابی در صنعت هتلداری فعالیت می نمایند. بدون داشتن تجربه پیشین، انجام تحقیقات و ثبات قدم، تلاش های مرتبط با ترویج فروش در هتل با حداقل یا بدون بازده خواهد بود. اولین قدم جهت ایجاد کمپین های بازاریابی در هتل، برنامه ریزی است. شش ستون اصلی بازاریابی در صنعت هتلداری عبارتند از؛ بازاریابی محتوا، رپرتاژ آگهی (رپرتاژ آگهی به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی‌طرف به آن‌ها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آن‌ها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آن‌ها است)، تبلیغاتِ پرداخت به ازای هر کلیک، بهینه سازی موتور جستجو، بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی می باشند. با استفاده از ابزارهای مناسب مخاطبان را شناسایی، به آنان دسترسی یافته و حضور پررنگی در فضای مجازی ایجاد نمایید. بازاریابی هتل در شبکه های اجتماعی می تواند کار دشواری باشد. پیش از اخذ تصمیمات بزرگ، از داده های موجود بهره برده و یادتان باشد که از اشتباهات دیگران درس بگیرید.

 • عملیات بازاریابی صرفاً بر اساس تخفیف

احتمالاً ارائه تخفیف های کنترل نشده، مشتری بیشتری جذب می کند اما همزمان منجر به تنزل ارزش برند و ضررهای بیشتر برای شما خواهد شد. به منظور انجام کمپین موفق بازاریابی آنلاین و با ثبات قدم می توانید ارزش خلق کنید. با ارائه محتوای ارزشمند و بینش در مورد سایت های توریستی و محلی، رویدادهای جاری مربوط به منطقه و روندهای سفر آغاز کنید. همچنین می توانید روابط با میهمانان را از طریق خلق ارزش افزوده و ارائه خدمات و امکانات رفاهی ارتقا دهید. علاوه بر این، استراتژی قیمت گذاری مبتنی بر تجزیه و تحلیل رقبا و تحقیقات بازار خلق کنید. شما نیاز به بازتعریف استراتژی بازاریابی هتل دارید تا میهمانان هتل، شما را از میان رقبا برگزینند.

دکتر محبوبه نعیمی مجد؛ استاد دانشگاه

 • ادعاهای بدون عمل

گاهی اوقات هتلداران از ترفندهای پر زرق و برق بازاریابی جهت پیشی گرفتن از رقبا بهره می برند. اغلب از سوی مشتریان ناامید به این امور واکنش نشان داده می شود. از پیشنهادات پر زرق و برق همانند؛ نوشیدنی ها و کوپن رایگان، وعده های غذایی عجیب و غریب پرهیز نموده و اصول اولیه را به طور صحیح پایه گذاری کنید. از امکانات موجود در هتل جهت برآورده نمودن نیازهای میهمانان استفاده کرده و اقامت شخصی سازی شده به او پیشنهاد دهید. پرسنل را دوستانه و محترمانه آموزش دهید و بدانید ارائه خدمات با کیفیت کمک زیادی به بهبود رضایت میهمانان خواهد کرد. تجربه اقامت هر میهمان را با پکیج های سفارشی و شخصی سازی مرتبط ساخته و با برنامه های وفاداری به آنها پاداش دهید.

 • عدم حضور در رسانه های اجتماعی

نود و چهار درصد کسب و کارها از پلتفرم رسانه های اجتماعی جهت یافتن مشتریان و خلق فروش بهره می برند (SEMrush). بنابراین چنانچه حضور آنلاین نداشتید به همان اندازه فرصت را در اختیار رقبا قرار می دهید. تناقض در ارسال پُست یا محتوای نامربوط می تواند تاثیرات جدی بر تصویر برند شما داشته باشد. بازاریابی شبکه های اجتماعی هتل باید یکپارچه (ارسال پُست حداقل دو تا سه مرتبه در روز)، جذاب و تعاملی باشد. پاسخگویی به نظرات، آرا و پیام ها می تواند برای میهمانان انتظارات مثبت خلق کند. اگر گمان می کنید وقت کافی برای مدیریت پُست ها ندارید، می توانید آنها را با استفاده از ابزارهایی همانند؛ Hootsuite و Buffer  خودکار نمایید. پیشنهادات، جزئیات ورود به سیستم، تخفیف ها و ترفیعات فروش را شخصی سازی کنید تا فالوئرها امکان رزرو مستقیم داشته باشند.

 • عدم پاسخگویی به بازخوردهای میهمانان

صرف نظر از نوع ارزیابی، با میهمانان خود به صورت آنلاین مشارکت نمایید. با اخذ فعالانه بازخوردها و پاسخگویی، احساس قدردانی به میهمانان القا کنید. از یک سوی، دریافت ارزیابی های مثبت جهت ارتقا عملیات بازاریابی مفید خواهند بود. از سوی دیگر، هیچ بازاریابی بهتر از یک میهمان با تجربه اقامت عالی عمل نخواهد کرد. حتی با بررسی ارزیابی های انتقادی و ارائه پاسخی سریع و مودبانه، به میهمانان بالقوه اثبات می کنید که تجربه آنان برای شما مهم است و با این اقدام کوچک، اعتماد آنها به برند شما بیشتر خواهد شد. مشارکت آنلاین با میهمانان راهی عالی جهت درک انتظارات آنان می باشد. با ایجاد تغییرات در نحوه ارائه خدمات یا ارتقا هتل می توانید موفقیت بیشتری کسب نمایید.

 • عدم برخورد محترمانه با پرسنل

پرسنل، هویت و نماد هتل شما هستند. ممکن است پرسنل غمگین یا ناراضی به طور مستقیم بر عملیات بازاریابی شما تأثیر نگذارند، اما می توانند به صورت غیر مستقیم تجربه میهمانان هتل را تحت تأثیر قرار دهند. از یک سوی، احتمالاً پرسنل دلخور نگرشی سرد و بی احساس نسبت به میهمانان خواهند داشت. از سوی دیگر، پرسنل خوشحال و راضی تلاش خواهند کرد تمامی آرمان های هتل را حفظ نموده و آنها را محقق سازند. بر فاکتورهای ذیل تمرکز نمایید:

 • آموزش پرسنل
 • ارائه فرصت کافی جهت رشد و پیشرفت
 • رفتار و برخورد بسیار خوب
 • همدلی با نیازهای آنان

به خاطر داشته باشید، زمانه حاضر دشوار و عدم قطعی است و پرسنل شما اولین نقطه تماس با میهمانان هستند. بنابراین تعاملات انسانی کلید موفقیت هتل ها می باشد.

لینک کوتاه : https://rahbalad.news/?p=669

درج نظر

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید تحریریه در سایت منتشر خواهد شد.
 • نظرهایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
 • نظرهایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهند شد.