اگر برای یک سفر ویژه دنبال مقصد ویژه ای می گردید، اگر دلتان می خواهد تصویری از سرسبزترین روستای ایران را ببینید یا قدم به جایی بگذارید که شبیه دیدنی ترین روستاهای دنج و آرام اروپا است، به روستای امامزاده ابراهیم بروید.

روستای امامزاده ابراهیم از توابع بخش احمد سرگوراب شهرستان شفت در استان گیلان است که هر طور فکرش را بکنید، گزینه خوبی برای یک سفر آرام و بی دغدغه است. به خصوص اگر دنبال این هستید که چند روز با خودتان خلوت کنید یا بعد از ماه ها کار و تلاش، کمی با همسرتان وقت گذرانی دو نفره داشته باشید، روستای امامزاده ابراهیم برای شما گزینه خوبی است.

این روستا که در ۲۳ کیلومتری جنوب شرقی شهر شفت و ۵۷ کیلومتری شهر رشت قرار دارد از شمال به روستای طالقان، از شرق به روستای امامزاده هاشم و از غرب به روستای سیاه مزگی محدود می‌شود. رودخانه ای که از میان روستا عبور می‌کند آب و هوای آن را مرطوب کرده و موقعیت جغرافیایی اش باعث سرسبزی و خنکی آن شده است.
مردم روستا کشاورزان و باغداران تالشی زبانی هستند که دام های شخصی دارند و محصولات طبیعی شان را در بازار می فروشند. آنها عادت به تردد گردشگران زیاد ندارند و به همین دلیل باید تلاش کنید در سفر به این روستا فرهنگ بومی را در نظر گرفته و از بر هم زدن نظم و آرامش اهالی خودداری کنید.

روستا خانه های چوبی رنگین و زیبایی دارد که از طرفین باز بوده و بعضی از آنها توسط پارچه و یا گونی پوشیده می شوند.
دلیل نامگذاری روستا، وجود بارگاه امامزاده ابراهیم از نوادگان امام موسی کاظم(ع) در این روستا است و در اسناد تاریخی، نسب این امامزاده تایید شده است.


مردم بومی البته امامزاده ابراهیم را ابالفضل گیلان می نامند و برایشان احترام بسیار زیادی دارد. بنای امامزاده در سال‌های گذشته چندین بار بازسازی شده و اکنون فضایی ۳۰۰ متری دارد و مسجد و صحن و امکانات رفاهی در آن تعبیه شده است.

این امامزاده دارای مهمانپذیر و فضای باز است که برای اقامتی کوتاه مدت، امکان خوبی به شما می دهد.جاده مسیر دسترسی به آرامگاه امامزاده یکی از دیدنی ترین بخش های روستا است که با زمین جلگه ای، شالیزارها، خانه های شیروانی رنگی و روداخانه های کوچکش چشمتان را نوازش می دهد.
چطور برویم؟
برای رسیدن به روستای امامزاده ابراهیم، باید از شهر شفت به سمت جنوب حرکت کرده و پس از رسیدن به چهار راه احمدسرگوراب مسیر سمت چپ را تا «چوبر» ادامه دهید. از یک راه فرعی که در سمت راست جاده قرار دارد و با تابلو «امامزاده اسحاق» مشخص شده، بپیچید و پس از طی 15 کیلومتر به امامزاده اسحاق برسید. 20 کیلومتر بعد، با گذر از دل جنگل های زیبا و سر سبز گیلان به روستای شاهزاده ابراهیم می رسید.
اگر از تهران راهی این روستا می شوید، باید در آزادراه قزوین-رشت بعد از امامزاده هاشم و رد کردن پلیس راه بلافاصله وارد جاده فومن شده و از این مسیر به شفت برسید.

عکس ها از: کارناوال

لینک کوتاه: rahbalad.news/cGIma

دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بنویسید

نظر خود را وارد نمائید.
لطفا نام خود را وارد نماید