حال همدان در هوای پایتخت گردشگری آسیا

0

همزمان با برگزاری اجلاس بین المللی همدان 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال جاری میلادی، حال و هوایی خاص در دیار هگمتانه حاکم بود.

به گزارش راه بلد به نقل از ایرنا، نصب المان های شب نما با عنوان لاتین همدان 2018 که از 2 روز گذشته انجام شده، نگاه همدانی ها را متوجه خود ساخته است.
ورودی های همدان و سپس خیابان های شهر با تبلیغات متعدد این رویداد آسیایی آذین بندی شده، که نشان از انگیزه و تلاش مسئولان اجرایی استان برای میزبانی شایسته اجلاس بین الملی همدان 2018 است.

بازار عکس های یادگاری از سوی گردشگران با المان های نصب شده نیز در سطح شهر همدان داغ است و حتی ازدحام خودروها و گردشگران موجب ترافیک مقطعی می شود.
از روز گذشته بالن های بزرگ در سطح شهر با عنوان «همدان 2018» برفراز آسمان به پرواز درآمده است و چشم هر رهگذری را متوجه خود می سازد.
با عبور میهمانان خارجی این اجلاس با خودروهای تهیه شده برای آنها، همدانی ها برایشان دست تکان داده و به نوعی میهمانوازی خود را نشان می دهند.
پرچم های مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز بر پل های سطح شهر و نیز میادین اصلی به اهتزاز درآمده و در کنار پرچم های رنگارنگ جلوه گری می کنند.
تبلیغات نصب شده بر اتوبوس‌های گردشگری نیز با موضوع رویداد 2018 در همدان تردد می کنند و جلوه ای خاص به شهر می بخشند.

هتل های سطح شهر همدان نیز با نصب المان ها و پرچم های خاص تحت عنوان ‘همدان 2018’ این رویداد فرخنده را به نوعی به نمایش گذاشتند.
همدان از پنجم شهریور به مدت 2 روز میزبان مهمانان خارجی شامل وزرای خارجی چند کشور آسیایی، دبیر کل ACD و چندتن از مسئولان ملی است.
پس از اجلاس امروز، پنل‌های تخصصی و تورهای بازدید از مناطق گردشگری استان همدان شامل گنجنامه، غار علیصدر، پیاده راه بوعلی، آرامگاه استر‌ومردخای، راسته بازار همدان و شهر سفال لالجین برگزار می شود.

در روز دوم این گردهمایی نشست های دوجانبه و چند جانبه بین رئیس سازمان میراث فرهنگی و مسئولان خارجی برگزار می شود.
انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال جاری میلادی، مهمترین رویداد گردشگری کشورمان در سال 97 محسوب می شود که برنامه‌های گردشگری استان را تحت تاثیر قرار داده است.

لینک کوتاه: http://rahbalad.news/jNnFi

دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بنویسید

نظر خود را وارد نمائید.
لطفا نام خود را وارد نماید