افزایش فروش در آژانس های مسافرتی کار ساده ای نیست. مدیران آژانسها تمایل به فروش بیشتر داشته ولیکن اغلب از نتایج ساده و کوچکی که از مشتریان خود می توانند بدست آورند غافل هستند.

توصیه هایی در ادامه ارائه می گردد که توجه به آنها در افزایش فروش در آژانسهای مسافرتی تاثیر گذار خواهد بود:

↙ مزایای محصولات و خدمات خود را برجسته کنید .

سعی نکنید همانند رقبای خود رفتار نمایید. منحصر به فرد باشید و به مشتریان خود توجه کنید. مشتریان دلیل وجود شما هستند . از آنها بخواهید درباره خدمات شما اعلام نظر کنند. این بازی برد- برد است چراکه ضمن ایجاد احساس رضایتمندی از نظر خواهی برای مشتریان می تواند اطلاعات ارزشمندی را جهت خلق ایده ها ، برنامه ها و اقدامات جدید شما ارائه دهد.

↙ حضور در رسانه های اجتماعی .

همه گروه های سنی در شبکه های اجتماعی گرد هم آمده و جوامعی را ایجاد می کنند که در آن درباره خدمات مسافرتی صحبت کرده و تجارب خود را به اشتراک می گذارند. با عکس ها، فیلم ها و طرح پرسش و پاسخ می توانید آنها را به دنبال کردن خودتان تشویق نمایید. توجه به نظرات در دریافت بازخورد ها به شما در اتخاذ تصمیمات هوشمندانه کمک خواهد کرد.

↙ ارزش افزوده ایجاد کنید.

پیشنهادهای مکمل برای خلق تجربه ای بهتر در مشتریان ایجاد نمایید به عنوان مثال گزینه هایی چون ناهار یا شام یا ارائه تجهیزات مکمل سفر ارائه دهید.

↙ ارائه بسته های سفر منحصر به فرد.

نیازهای پنهان مشتریان را شناسایی کرده و براساس آنها مقاصد جدیدی را با ترکیبی از اجزاء متفاوت از سفرهای دیگر ایجاد نموده و منحصر به فرد عمل نمایید .

↙ استقرار نرم افزار یکپارچه رزرو آنلاین .

مشتریان را به خرید بسته های سفر تشویق نموده و بستر لازم را بر روی وبسایت خود فراهم نمایید . این امر باعث افزایش ساعات فروش شما بصورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته گردیده و می تواند سیاستی برای مراقبت و حفاظت از مشتریان گذشته و آینده شما باشد.

↙ شبکه B2B خود را گسترش دهید.

اینکه گسترش ارتباط تجاری با همکاران دیگر خود را می بایست افزایش دهید خبر مهم و تازه ای نیست.

شرکای تجاری شما می توانند در دستیابی به بازارهای جدید، مشتریان جدید و ایده های جدید به شما کمک نمایند.

منبع

امیر کلالی؛ کارشناس گردشگری و تجارت الکترونیک

دیدگاه خود را در خصوص این مطلب بنویسید

نظر خود را وارد نمائید.
لطفا نام خود را وارد نماید